Nasze IP:  s1.minecraftpolska.pl        Tutaj kupisz konto: VIP, SuperVIP lub Heroes
Wspomóż nasz serwer oraz nasze forum - przekaż darowiznę klikając poniżej:

 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawa inwigilacyjna weszła w życie...
02-10-2016, 08:45 PM
Post: #1
Ustawa inwigilacyjna weszła w życie...
A więc drodzy użytkownicy - nie jest to dobra informacje. Korzystając z porad niebezpiecznik.pl zacytuję tutaj 5 zasad jak się bronić i oczywiście wszystkich odsyłam do lektury na ten temat w pełnym artykule umieszczonym w serwisie niebezpiecznik.pl

5 OGÓLNYCH ZASAD

Zanim przejdziemy do zaleceń technicznych, zacznijmy od 5 ogólnych zasad:

1. Zawsze postępuj zgodnie z prawem Uśmiech
Chcielibyśmy napisać, że na celowniku służb znajdują się tylko i wyłącznie przestępcy i jeśli nie łamiesz prawa, nie masz się czego obawiać. Niestety, pomimo tego, że w służbach w znakomitej większości pracują wysokiej klasy profesjonaliści i jest bardzo małoprawdopodobne, że jakaś instytucja zacznie Cię inwigilować przez pomyłkę, to takie przypadki się zdarzają… Dlatego na wszelki wypadek, doczytaj ten artykuł do końca.

2. Zastanów się, czy w ogóle musisz to powiedzieć lub napisać.
W miarę możliwości, ważne, poufne i wrażliwe sprawy poruszaj na spotkaniach w 4 oczy (o tym jak zabezpieczyć takie spotkanie będzie poniżej). Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy technicznej co do zabezpieczenia transmisji i sprzętu komputerowego/telefonicznego, nie ryzykuj niepotrzebnie. Nawet w dedykowanym ochronie prywatności oprogramowaniu znajdowane są dziury umożliwiające uzyskanie służbom dostępu do chronionych danych, a przechwycone, zaszyfrowane rozmowy, które dziś nie są możliwe do rozszyfrowania, kiedyś mogą zostać “złamane”. Bo odgadywanie haseł i kluczy to kwestia czasu i (wciąż rosnącej) mocy obliczeniowej. Weź sobie do serca znane z filmów “wszystko co powiesz może być użyte przeciwko tobie”.

Zwróć też uwagę na to, że z pozoru niewinne rzeczy, które całkiem świadomie publikujesz w sieci, mogą na Twój temat zdradzić więcej informacji niż myślisz — por. zanim wgrasz do sieci jakiejś zdjęcie…

3. Szyfruj wszystko. Zawsze.
Służby mogą przechwytywać nie tylko ruch internetowy, ale i telefoniczny. Jeśli nie szyfrujesz swoich rozmów i połączenia internetowego, znacznie ułatwiasz inwigilującym Cie osobom zadanie (o tym jak szyfrować będzie poniżej). Pamiętaj, że zgodnie z polskim prawem wciąż możesz bezkarnie odmówić podania hasła lub wydania klucza kryptograficznego do zaszyfrowanych danych przesyłanych przez sieć i znajdujących się na Twoich nośnikach (telefonie, dysku, pendrive). Jeśli już zdecydujesz się na odmowę podania hasła — wiedz, że usłyszysz iż “utrudniasz śledztwo” za co przypisany może Ci zostać dodatkowy paragraf (zignoruj to). Przygotuj się też na kryptoanalizę przy pomocy gumowej pałki:

4. Edukuj swoich znajomych.
Twoja prywatność i poufność twoich rozmów nie zależy tylko od Ciebie. Nawet jeśli służbom nie uda się odczytać informacji z Twojego świetnie zabezpieczonego i zaszyfrowanego sprzętu, często będą w stanie pozyskać je od osoby z którą rozmawiałeś. Jeśli nie ufasz zdolnościom technicznym w zakresie bezpieczeństwa IT swojego rozmówcy, patrz punkt 1. Jasno zakomunikuj swoim znajomym, że nie życzysz sobie robienia zdjęć i wrzucania ich na FB, tagowania i twojej osoby na ich zdjęciach i checkinach. Znacznie ułatwisz znajomym to zadanie, całkowicie kasując swój profil na Facebooku. No cóż, paranoja wymaga poświęceń — zdjęcia śmiesznych kotków zawsze możesz obejrzeć w innym miejscu sieci Oczko

5. NIGDY nie rozmawiaj z policją bez adwokata
Z każdej rozmowy sporządzana jest notatka lub protokół. Jedna wypowiedź “po myśli” osób, które Cię przesłuchują oznaczać będzie kolejne pytania i twoje reakcje, których — choćbyś teraz chciał — to nie przewidzisz. Nie wierz w to, że swoją elokwencją dasz radę wybrnąć w rozmowie z osobą, która zawodowo zajmuje się przesłuchaniami. Milczeć i “nie pamiętać” możesz zawsze (a jako podejrzany, także kłamać). Telefon do adwokata też Ci przysługuje, dlatego zawczasu zapamiętaj jego numer, bo zapisany w telefonie będzie dla Ciebie nieosiągalny (zgadnij co się stanie, jeśli odblokujesz telefon po zatrzymaniu).

Całość artykułu: https://niebezpiecznik.pl/post/ustawa-in...post=TOP10

[Obrazek: b_560_95_1.png]
02-10-2016, 08:51 PM
Post: #2
RE: Ustawa inwigilacyjna weszła w życie...
Dziękujemy za przypomnienie o tym, że oprócz minecrafta istnieje jeszcze życie, w którym musimy sobie jakoś dawać radę. Za chwilę przeczytam artykuły i zobaczę, co mogę zrobić dla siebie w związku z tą ustawą.
Miejmy nadzieję, że jestem wystarczająco nudna i nikt jednak nie będzie chciał mnie inwigilować Uśmiech


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości